Cílem návrhu dětského pokoje bylo uspořádat prostor pokoje co nejefektivněji pro tři děti. Pokoj má splňovat čtyři základní funkce: prostor pro spaní tří dětí, úložný prostor pro oblečení a hračky, prostor pro hry a nakonec také pracovní stůl pro kreslení a plnění domácích úkolů. Dětem by také měl být poskytnut alespoň minimální prostor, který by jim umožnil pocit soukromí.

návrh interiéru dětského pokoje

Pokoj není příliš velký, bylo tedy nutné prostor co nejvíce uvolnit. Výhodou je velká výška místnosti přes tři metry, která umožnila umístit postele nad sebe. Pro pohodlnější a bezpečnější přístup k patrovým postelím byly navrženy schůdky, které zároveň tvoří police na hračky. Jednotlivé postele mají v čele hluboké police, kde si děti mohou schovávat své poklady a mazlíčky. Na zadní stěně se počítá s textilními kapsáři, které dotvoří pelíšky jednotlivých dětí. Každé dítě má svoje území, kde se může cítit příjemně a mít tak své soukromí.

Pokoj má působit vzdušně a lehce a zároveň má vydržet mnoho let. Byly proto použity svěží pastelové barvy připomínající moře a slunce. Stěny byly ozdobeny kvalitními grafickými samolepkami zvířat, jež prostor oživují a podporují fantasii dětí. V budoucnu mohou být snadno obměněny.

návrh interiéru dětského pokoje

návrh dětského pokoje

byl zpracován ve 3D pro vytvoření jasné představy o budoucím prostoru. Model zároveň posloužil jako podklad pro truhláře.