Návrh rodinného domu

Cílem studie bylo navrhnout rodinný dům, který by přirozeně zapadl do svého okolí a byl zároveň reprezentativní a splňoval očekávání investora.

Vnější podoba návrhu rodinného domu se přizpůsobuje vnitřnímu uspořádání prostoru a vytváří tak členitou hmotu, která je zvýrazněna protínajícími se pultovými střechami. Ze základního objemu rodinného domu vystupuje prosklená jídelna a obytný prostor, který je otevřen do krovu. 

Na fasádě domu se kombinují cihelné pásky s omítkou tmavě hnědé barvy. Oplechování a dřevěné prvky jsou provedeny v antracitové barvě. Rodinný dům tak velice dobře zapadá do svého okolí a do zeleně, která ho obklopuje.

 

Interiér rodinného domu

byl vytvářen společně s architektonickým návrehem domu. Vnitřní prostor rodinného domu je tak dokonale sladěn s vnější podobou domu. 

Hlavní prostor interiéru rodinného domu tvoří obytná část s jídelnou a kuchyní. Jídelna je bohatě prosvětlena a která vystupuje z půdorysu domu. V centru obytné části domu je umístěna krbová vložka s trojstranným prosklením. 

Ladění interiéru rodinného domu je ve skandinávském stylu, který kombinuje světlé barvy s kontrastní černou. Cihelné pásky pronikají také do interiéru, kde jsou kombinovány s černými ocelovými či dřevěnými prvky a bílou omítkou. Podlaha je ze světlého dubu. 

návrh rodinného domu včetně interiéru od architekta